Kas ir SSL sertifikāts un kāpēc tas ir vajadzīgs mājaslapas īpašniekam?

SSL ir šifrējumu un šifrētu datu pārraide tīklā, no lietotāja serverim un otrādi, standarts. Saīsinājums SSL nozīme Secure Sockets Layer. Web-telpā kodētu pēc SSL standarta datu pārraide tiek veikta ar protokola HTTPS palīdzību. Ielādējot lapu ar https visi dati, kas tiek pārraidīti pārlūkprogrammā, kodējās. Pat ja ļaundari pārņems kādu informāciju, viņi nespēs to atšifrēt. Dekodēšanu var veikt tikai ar slepeno atslēgu, kuru zina tikai sertifikāta īpašnieks. SSL sertifikāts var būt:

 

  • Parakstīts ar uzticamo sertifikācijas centru (SC). Pats drošākais variants.
  • Parakstīts ar neuzticamo SC. Tas nozīme, ka sertifikāts ir pārbaudīts, bet nav

zināms, kurš to parakstīja.

  • Pašparakstīts. Pēc būtības, tas nozīme, ka jūs pats izsniedzāt sev sertifikātu un arī pats to parakstījāt. Sertifikāta drošības līmenis — nulle.

 

 

Kāpēc mājaslapas īpašniekam ir vajadzīgs HTTPS?

Ja resursā ir domāta lietotāja reģistrēšana, online pirkumu veikšana un citas operācijas, kas prasa pārraidītu datu drošību, tad ssl sertifikāts palīdzēs saglābāt personas datu konfidencialitāti (piemēram, kredītkartes numurs un CVV) un vienlaikus ar to parādīs lietotājam (klientam), ka mājaslapai var uzticēties. Kļūst arvien vairāk izglītotu «internet-pircēju», bet lietotāju, kas vieglprātīgi pārraida savus maksātāju datus pa nešifrētiem kanāliem, skaits samazinās. Tādā veidā, projekta peļņa ir tieši atkarīga no droša savienojuma. Kas jādara pēc sertifikāta saņemšanas? Izlasīt instalēšanas procesa aprakstu hostera mājaslapā vai vērsties pēc tehniskā atbalsta pie hostinga pakalpojumu sniedzēja. Viena risinājuma nav, instalēšanas veids ir atkarīgs no servera programmatūras.

SSL sertifikātu klasifikācija

Ir trīs līmeņu SSL sertifikāti:

Sākuma līmenis

Tiek lietots, ja resurs pieder privātpersonai vai kompānijai, bet nav nepieciešams to apstiprināt, bet mājaslapas īpašniekam ir vajadzīgs tikai drošs savienojums. Īpašības: Cena: minimālā. Izdošanas termiņš: dažu stundu laikā. Apstiprinājums: nav kompānijas apstiprinājuma, ir tiesības uz domēnu apstiprinājums. Nepieciešami dokumenti: nav vajadzīgi. Kam ir piemērota: juridiskām un fiziskām personām.

Vidējais līmenis

Apstiprina domēna īpašnieka kompāniju. Specializēts atestācijas centrs pārbauda kompānijas dokumentu atbilstību. Lietotāju uzticības maksimālais līmenis. Īpašības: Web-mājaslapas adrese (https) pārlūkprogrammas adreses laukumā ir izcelta ar zaļo krāsu. Cena: vidējā. Izdošanas termiņš: līdz nedēļai. Apstiprinājums: domēna kompānija-īpašnieks tiek apstiprināts. Nepieciešami dokumenti: dokumenti, kas apstiprina kompāniju un tas juridisko adresi. Kam ir piemērota: tikai juridiskām personām.

Augstais līmenis

Analoģisks vidējam, bet cena ir augstākā, jo ir iespējami papildus bonusi. Piemēram, var izmantot savienojumu https vecās versijas pārlūkprogrammās, var arī izmantot sertifikātu apakšdomēniem. SSL sertifikāts mājaslapai var tikt izdots dažāda laika posmam. Reģistrācijas maksimālais termiņš parasti ir viens-četri gadi, sākot ar izsniegšanas momentu.