Kvalitatīvs hostings – uzticams pamats jūsu vietnei

Hostings ­ vietņu izvietošanas pakalpojums uz hostera kompānijas servera. Pasūtot hostingu, pakalpojuma sniedzējs iedala klienta vietnēm noteiktu vietu diskā, kur atradīsies katalogi ar skriptiem, grafiku un vietnes html ­ dokumentiem. Ja vilkt paralēles starp vietņu izveidi un mājas celtniecību, tad vietņu hostings būs analogs pamatam, bet pakalpojuma sniedzējs ­ būs celtniecības kompānijas analogs. No viņu kvalitātes ir atkarīga darbības uzticamība, noturība pret kļūmēm, tīmekļa vietnes pieejamība, lapu ielādes ātrums un resursa attīstības iespējas.

Kāpēc nepieciešams maksas hostings?

Pastāv bezmaksas hostinga varianti, kuri piemēroti personīgo lapu, vienkāršu vietņu, kas nav mērķēti un peļņas gūšanu, izvietošanai. Nopietnu resursu īpašnieki viennozīmīgi izvēlas maksas hostingu, kur pakalpojuma sniedzējs nodrošina:

 

 • diennakts tehnisko atbalstu;
 • hostera garantēto aparātu un programmu minimumu;
 • iespēju palielināt resursus, lai aktīvi uzlabotu un attīstītu tīmekļa vietni;
 • iespēju asociēt interneta resursu ar otrā līmeņa domēnu;
 • iespēju veikt regulāru vietnes failu rezerves kopēšanu, lai novērstu potenciālo datu zudumu.

 

Bez augstākminētā, maksas hostingam ir virkne papildus plusu. Tā, pakalpojuma pasūtītājs saņem priekšrocības projekta popularizēšanas gaitā: attiecībā uz trešā līmeņa bezmaksas hostinga domēniem negatīva attieksme ir no lietotāju, interneta katalogu un meklēšanas sistēmu puses. Vislielākie bezmaksas hostingu trūkumi ­ nav garantijas un atbildības no pakalpojumu sniedzēja puses, servera īpašnieki vienpusēji var mainīt apkalpošanas noteikumus, apnicīgi reklāmas banneri un uzpeldošie logi. Bezmaksas izvietotās tīmekļu vietnes regulāri tiek sabojātas un pat dzēstas tīšu iejaukšanos un tehnisko kļūmju dēļ. Pieeja šādiem resursiem bieži ir apgrūtināta, jo nepietiek dinamiski izdalāmo serveru, kā arī DDOS ­ uzbrukumu, servera darbības kļūmju dēļ. Bezmaksas hostings ir pamatots vien trijos gadījumos. Pirmais – izveidojot mājas lapu ar nebūtiskām prasībām, kura nav domāta peļņas gūšanai. Otrais – tīmekļa programmēšanas izpēte. Tomēr skriptu uzrakstīšanas nianses un darbības ar datu bāzēm ērtāk veikt uz mājas datora lokāli iestatītā servera. Trešais ­ projekta atkļūdošana un testēšana pirms ielādes maksas hostingā.

Kāds hostings ir nepieciešams jums?

Sākumā nepieciešams noteikt platformu: hostings ar ASP NET atbalstu vai hostings uz UNIX/Linux bāzes. Pirmais variants viennozīmīgi ir labāks dinamiska satura interneta resursa gadījumā, īpaši kas izmanto tehnoloģijas ASP.NET. Izvēloties pakalpojumu paketi, novērtējiet tīmekļa vietnes vajadzības, ņemot vērā tās attīstību, kā arī ņemiet vērā sekojošus rādītājus:

 

 • garantētās vietas apjoms diskā;
 • operatīvās atmiņas apjoms;
 • htaccess atbalsta esamība, PHP5, citu nepieciešamo WEB-tehnoloģiju nepieciešamās versijas;
 • plānotais DB lietotāju skaits, pieejamo DB, MySQL un FTP­kontu skaits;
 • lietotāju skriptu izpildes iespējamība;
 • PHPMyAdmin, plānotājs Cron utt..;
 • SSL atbalsts (drošs savienojums viennozīmīgi nepieciešams komercresursiem ar preču/pakalpojumu apmaksu, izmantojot kredītkartes);
 • pakalpojuma paketes cena.

 

Ja paketes izvēles laikā rodas tehniska rakstura jautājumi, tos vienmēr var atrisināt, sazinoties ar hostinga pakalpojuma sniedzēja tehnisko atbalstu.