Hostinga tālākpārdošana: kam jāpievērš uzmanība?

Hosting pakalpojumu sniegšanas sfērā ir savi starpnieki — hostinga tālākpārdevēji, kas noma resursus no fiziska servera īpašniekiem un tālākpārdod tos lietotājiem. Turklāt starpnieks var piedāvāt savus tarifus, īstenot tehnisko atbalstu, pieņemt maksājumus un strādāt zem sava brenda bez darbības licenzēšanas.

Tālākpārdošana: hostinga izvēles «zemakmeņi»

Izvēloties linux server vai windows-hosting, lietotājs var pat nenojaust, ka nestrādā tieši ar servera īpašnieku. Problēma ir tā, ka tālākpārdevējs iesācējs var būt jebkurš. Daudz starpnieku tiešām cenšas nodrošināt internet resursa stabilu darbu un sniegt tehnisko atbalstu, bet sastopas arī blēži. Tālākpārdošana (resellings) ir bizness, kas neprasa lielu ieguldījumu, tas arī piesaista dotajā sfērā gan nopietnus hosterus, kuru mērķis ir iegādāties savu iekārtu lai sniegtu tiešus hostinga pakalpojumus, gan arī cilvēkus, kas pēc viņu domām ir atraduši vieglas piepelnīšanas veidu.

Kādi ir tālākpārdošanas veidi?

«Students». Tiek reģistrēts tālākpārdošanas konts ar resursiem uz nelielu summu. Nevar sniegt pilnīgu tehnisku atbalstu, jo trūkst zināšanu un nevar strādāt ar klientiem 24/7 režīmā. Noteiktā brīdī fiziskā servera īpašnieks izslēdz tālākpārdevēja kontu «students» nemaksāšanas dēļ, līdz ar to desmiti klientu konti atslēdzas un viņi zaudē ieguldītu naudu, bāzes un savu mājaslapu datus. Webmeistaram ne tikai jāmeklē jaunu hosteri, bet viņš var arī palikt bez savas mājaslapas. Parastu html-lapu var atjaunot no pēdējas rezerves kopijas, bet webmājaslapai ar dinamisko saturu, portāliem un forumiem situācija ir sarežģītākā. Turklāt, saņemt savus datus no reālā servera īpašnieka ir problemātiski, jo cietušais web-meistars nav viņa klients un nav likvidētā klienta konta īpašnieks. Blēdis. Tērē minimāli laika un naudas lai iegādātos domēnus un «mājaslapu būvēšanu» pēc gataviem šabloniem. Meklē lētticīgus lietotājus, kas lēti maksā par «unikāla piedāvājuma» hostingu uz pus gadu pa avansā. Izzūd ar lietotāju naudu. Webmeistars ar mājaslapām dažādos hostingos — ir sarežģījumi ar to valdīšanu un tāpēc pārvada internet resursus uz savu tālākpārdošanas kontu ērtākai savu kontu administrēšanai un lai vieglāk sadalītu resursus starp tiem. Turklāt, daļa no mājaslapām var atrasties linux servers, bet otra daļa — izmanto windows hostingu. Tālākpārdevēja atlikušie neaiztiktie resursi tiek tālākpārdoti trešai personai. Ar laiku var palielināt nomātu resursu skaitu, pāriet uz izstrādātu serveri, nopirkt servera iekārtu.

Web-studija, kurai hosting-pakalpojumu tālākpārdošana papildina pamatnodarbošanu ar mājaslapu izstrādi. Šīs variants ir ērts un drošs pašai webstudijai un arī klientiem, kas saņem visu nepieciešamu vienā vietā.

Ko darīt lietotājam?

  • Lai nesastapties ar pirmējiem diviem tālākpārdevēju veidiem, jāizlasa atsauksmes par hosteri.
  • Noteikti pārbaudīt domēna pirmās reģistrācijas datumu. Nemaksāt par hostera pakalpojumiem uz priekšu par pusgadu, ja domēns ir nesen reģistrēts.
  • Izmantot pārbaudes (testa) periodu, ko piedāvā nopietni hosteri un personīgi pārbaudīt tehniska atbalsta kvalitāti.